Turėti savo saulės elektrinę

labai paprasta!

Saulės elektrinės namams montuojamos ant stogo – fiziniams asmenims. Saulės elektrinės įrengimas ir priežiūra tampa vis paprastesni. Tobulėjančios technologijos leidžia saulės elektrinėmis naudotis netgi labai neįprastose vietose. Saulės elektrines sumontuoti galime ant įvairiausių stogų ar kitų objektų. Nuo ko pradėti?

Kas yra išmani saulės elektrinė?

Vienas iš svarbiausių saulės elektrinės aspektų – jos darbas esant bent menkiausiam šešėliui. SOLAREDGE patentuota sistema leidžia saulės elektrinei dirbti efektyviai, nors ir bent vienas modulis yra šešėliuojamas. Jeigu modulis šešėliuojamas dėl priežasčių išvardintų paveikslėlyje – nesant SOLAREDGE sistemai visa jūsų elektrinė dirba pagal vieno modulio efektyvumą. Tai yra – jei vienas modulis dirba 90 % pajėgumu ir visa saulės elektrinė dirbs 90 % efektyvumu. Pasirinkus SOLAREDGE sistemą, saulės elektrinės dirbs pilnu pajėgumu, nors ir bus šešėliuojama kuri nors jos dalis.

PLAČIAU

Mes rasime būdą kaip įrengti netgi nestandartinę elektrinę! Saulės elektrinės namams

Ne kiekviena kompanija pasiryžta įgyvendinti tokio pobūdžio projektus, tačiau mūsų specialistų komandai svarbu išpildyti kliento poreikius. Vienas iš nepalankiausių stogų saulės elektrinei, tačiau pasitelkus naujausias technologijas ir savo ilgametę patirtį, įgyvendinome šį projektą.  Saulės elektrinės namams montuojamos ant stogo – fiziniams asmenims

Montavimo darbus atliekame patys!

Dažnai klientai mūsų klausia: – ar visus darbus atliekame patys, ar samdome trečias šalis?

Didžiuodamiesi atsakoma: – taip, montuojame patys. Turime tris montuotojų komandas, kurios nuolatos įgyvendina visus klientų poreikius.  Inžinieriai, projektuotojai, elektrikai ir montuotojai, tai aukštos kvalifikacijos specialistai dirbantys tiek su saulės tiek su vėjo elektrinėmis. 

Į ką reikia atkreipti dėmesį norint pasinaudoti APVA parama?

 • Planuojamos statyti saulės elektrinės įranga turi būti nauja ir atitikti ES standartus. Visai įrangai turi būti suteikiamos garantijos.
 • Saulės elektrinės įrengimas privalomas per 9 mėn. (iki 2020-10-31) nuo kvietimo pabaigos (2020-01-31). Tai reiškia, kad turite tapti gaminančiu vartotoju – priduoti elektrinę į tinklą.
 • Reikalingi dokumentai, kuriuos reikės pateikti APVA: saulės elektrinės pirkimo sąskaitą faktūrą / perdavimo asmens nuosavybėn aktą; / įrenginio pasą ir/ar techninę specifikaciją/ atestuoto rangovo elektrinės atitikimo deklaraciją.
 • Taip pat yra numatomi įsipareigojimai: 5 metus naudotis saulės elektrine ir neperleisti tretiems asmenims/ nenaudoti elektros energijos komercinei veiklai / sudaryti sąlygas APVA atstovams patikrinti elektrinę.

Nuotolinės saulės elektrinės parkas – tai puiki galimybė turėti savo saulės elektrinę, neturintiems galimybės jos įsirengti savo valdose. Tai puiki alternatyva gyvenantiems daugiabučiuose ar kitose vietose, kur neįmanoma įrengti saulės elektrinės namams.

Plačiau apie nuotolinę saulės elektrinė skaitykite čia..

NUOTOLINĖS ELEKTRINĖS

SUSISIEKITE SU MUMIS

  TURITE KLAUSIMŲ?

  Pasinaudokite mūsų informacijos centro paruošta informacija. Jeigu turite daugiau klausimų – mūsų konsultantai visada pasiruošę jums padėti!

  PARAMA
  LEIDIMAI IR PRIJUNGIMAS PRIE TINKLO
  SAULĖS ELEKTRINIŲ TIPAI

  Dažniausiai užduodami klausimai

  Kad suskaičiuotume elektrinės galią galima remtis vidutiniškai Lietuvoje saulės elektrinių generuojamu elektros kiekiu – 1000 kWh/metus iš 1 kW elektrinės. Tad jeigu Jūsų namai per metus suvartoja 7800 kWh, tai Jums reiktų 7,8 kW galios elektrinės.

  Vidutinis saulės elektrinės gyvavimo laikotarpis 25-30 metų. Pasinaudojus APVA parama, elektrinė gali atsipirkti vidutiniškai per 6-9 metus. Jis priklauso nuo saulės elektrinės įrangos, stogo tipo, pasvirimo kampo bei elektros suvartojimo. Kylant elektros kainai, bei montuojantis didesnės galios sistemas elektrinės atsipirkimas trumpėja.

  Taip, aplinkos projektų valdymo agentūra (www.apva.lt) skelbia apie paramą fiziniams asmenims individualių gyvenamųjų namų modernizacijai. Paramos dydis – €322,91 kiekvienam įrengtam saulės elektrinės kilovatui. Mes padedame klientams parengti dokumentus paramai gauti.

  Pagrindiniai reikalavimai:

  • fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų namą arba sodo namą, ir žemės sklypą, jei elektrinė bus įrengiama ant žemės;

   Pastatai ir žemė turi būti įregistruoti VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre (NTR) (statinio baigtumui reikalavimai nekeliami);

  • įranga turi būti nauja (nenaudota);
  • saulės moduliai turi atitikti Europos Sąjungos standartus įskaitant ekologinius ženklus, jiems turi būti suteikta ne mažesnė nei 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65);
  • •įtampos keitiklis (inverteris) turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti Europos Sąjungos standartus , jam turi būti suteikta ne mažesnė nei 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

  Artimiausias kvietimas paramai gauti bus skelbiamas APVA sveitainėje 2020 m. sausio mėn. Išsamesnė informacija APVA puslapyje: https://www.apva.lt/norite-isirengti-saules-elektrine/

  Dvipusė apskaita yra AB Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) elektros apskaitymo metodika, kuri fiksuoja atiduotos į tinklą ir paimtos iš tinklo elektros energijos kiekį. Jos pagalba ESO apskaičiuoja kiek kilovatvalandžių klientas atidavė į tinklą ir kiek suvartojo (paėmė iš tinklo). Kiekvieną sugeneruotą, bet nesuvartotą kilovatvalandę klientas atiduoda „pasaugoti“ ESO. 3,52 ct/kWh + PVM klientas sumoka pasiimdamas el. energiją iš tinklo. T.y. klientas moka nebe 13 ct/kWh, o tik 3,52 ct/kWh + PVM. Klientas moka visą kainą (t.y. 13 ct/kWh) tik tuomet, kai nebeturi sukaupęs sugeneruotos elektros.

  Kiekvienų metų balandžio 1 d. visa sukaupta elektra yra pradedama skaičiuoti nuo nulio, o per paskutinius 12 mėn. sukaupta, bet nepanaudota elektra yra anuliuojama.

  Norint pasistatyti saulės elektrinę, pirmiausiai turėtumėte įsitikinti kiek kW galios turite. Tai padaryti galite patikrinę savo nuosavybės ribų aktą pasirašytą su ESO, ar tiesiog paskambinę trumpuoju ESO numeriu 1802 ar prisijungę prie savitarnos http://www.eso.lt/savitarna/

  Įrangos pristatymo ir montavimo pradžios terminas fiziniams klientams: 6-8 savaitės. Visi projektai individualūs, todėl deriname laiką su kiekvienu klientu atskirai.